Suporteri si sustinatori ai educatiei copiilor supradotati si talentati

Nume /Prenume Profesie, functie Adresa de contact Modalitate de sprijin
Holdevici Alice-Irina Profesor Universitar Psiholog nicoletalixandru@yahoo.com Testare psihologica pentru supradotati
Iovita Adrian Associate Professor, Canada Research Chair Concordia University, Department of Mathematics, Montreal, Canada ca matematician
Stoica Cristian Informatician office@aquasoft.ro
Mustata Mircea Associate Professor, University of Michigan, Ann Arbor, USA mirceamustata@yahoo.com
Caraiani Chirata profesor dr. ASE Bucuresti cara@fx.ro
Serbulescu Radu cercetator CEIS Bucuresti, Academia Romana serbulescu@hotmail.com
IFTIMIE Dragos Matematician, Profesor la Universitatea Lyon 1 (Franta) dragos.iftimie@univ-lyon1.fr
Nolan Tony Intelligence analyst Australian Goverment t.nolan@uts.edu.au consulting in gifted education
CSINTA Thomas Profesor Universitar, Matematici Aplicate CUFR-Bucuresti: cufrcsinta@yahoo.com, CPS-Paris:cpscsinta@yahoo.fr Material, prin intermediul Societatilor membre ale Camerei de Comert & Industrie a Frantei la Bucure
Mititica Gabriel Student mitica@math.ubc.ca
Bungetzianu Gheorghe Dr.Doc. Presedinte de onoare a Soc. Rom de homeopatie bung@easynet.ro
Moroianu Andrei cercetator, CNRS am@math.polytechnique.fr
Adrian Clingher Assistant Professor, Stanford University, USA clingher@math.stanford.edu
Mustata Andrei post-doctoral fellow University of British Columbia
Mustata Anca post-doctoral fellow amustata@math.ubc.ca
Belgun Florin Cercetator Institutul de Matematica Leipzig belgun@math.uni-leipzig.de
Russu Corneliu Prof. univ. dr., CEIS Bucuresti corneliurussu@pcnet.ro
Vasiliu Laurentiu inginer, sef proiect, Digital Enterprise Research Institute, Galway, Ireland laurentiu.vasiliu@deri.org http://sws.deri.ie/team/laurentiu/main.html in prima faza, suport informational, lobby; ulterior in functie de oportunitati
OTARASANU Ion Profesor, Matematica, CNE"A.D.XENOPOL"Bucuresti cufr@rol.ro , Tel:021/642.45.44
Angheluta Luiza student luizamiller@yahoo.com
Danila Gentiana asistent, Universitatea Paris 7 gentiana@math.jussieu.fr
Popescu Beatrice Prof.Gr.I Metodist ,Mentor,Colegiul Mihai Viteazul,Buc. p.aurel@mailbox.ro prin activitatea desfasurata la Centrul de Excelenta,din Buc. si prin Asociatia Cus
Popescu Aurel Prof.Dr.Universitatea Buc.,Facultatea de Fizica ,Prof. Asociat Trieste ,Centrul de Fizic ap.aurel@mailbox.ro
IGNAT Camelia post-doctoral fellow, JRC camelia.ignat@jrc.it http://www.jrc.cec.eu.int/langtech/CI.html
Sava Doru Cornel Math.Inginer aero-spatiale Director Centrul de Inventica al Asociatiei Inventatorilor din Romania dorucornel_sava@yahoo.com
Nicolau CAMELIA psiholog cnicolau@softwin.ro
Mihai JIGAU psiholog - cecetator CP I, sef laborator Institutul de Stiinte ale Educatiei jigau@ise.ro

Strada Stirbei Voda, nr. 37, 70732 Bucuresti

evaluare psihologica, cercetare, formare
Caldararu Andrei Matematician, Lecturer, Univ. of PA, USA andreic@math.upenn.edu
Damanakis Emmanuel producator evenimente manos@zappmobile.ro pr & lobby
Dumitriu Ioana Miller Research Fellow, U.C. Berkeley dumitriu@math.berkeley.edu
MANOLELI Dan Gabriel Biolog, profesor Universitatea Bucuresti mdan@fx.ro programe europene
Pesquet-Popescu Béatrice Maitre de conferences, ENST Paris beatrice.pesquet@enst.fr
Deutsch Iulia Coordonator Programe iulia.deutsch@cec.eu.int
DOBRESCU SEPTIMIA Coordonator program timirom@xnet.ro
Mares Vladimir Assistant Professor, Olin School of Business mares@olin.wustl.edu
DRAGOMIRESCU Liviu Univ.Buc.prof.biostatistica &NFtrainer liviu_dragomirescu@yahoo.com instructor lot olimplic biologie, crestere performanta prin NeuroFeedback si BioFeedback
Mares Isabela Assistant Professor of Political Science, Stanford University isabela@stanford.edu
Radu Constantinescu Vice President, JP Morgan Chase radu@alum.mit.edu
Stanescu Maria-Liana Conferentiar, dr., psiholog mstanescu@pcnet.ro cercetari deja efectuate, consiere, testare psihologica
Nelson Roger Director, Global Consciousness Project rdnelson@princeton.edu Consciousness Research: Individual, Group, World
Munteanu Florin Inginer fmuntean@matco.ro Cursuri si consultanta in domeniul stiintei Complexitatii
Balaceanu Stolnici Constantin Membru al Academiei Romane Profesor Universitar de Ecologie Bucuresti str. Orlando nr. 4
DONALD - DAI AGENTIA IMOBILIARA ...a familiei tale! petre.robitu@dai.ro FINANTATOR
Rusu Paula student psicho1980@yahoo.com sunt studenta in anul IV la universitatea ,,ovidius" constanta si doresc sa ma implic, dupa terminar
Jula Dorin doctor in economie, Profesor universitar la Universitatea Ecologica Bucuresti dorinjula@yahoo.fr
Comsa Marin Profesor universitar la Universitatea Spiru HaretBucuresti
Silvestru Ana-Cristina pianista anacristina_silvestru@yahoo.com lobby
Sontea Ovidiu Mihai Profesor gradul I , C.N.M.V. Bucuresti sontea@k.ro
Cornila Ana Raluca psiholog, specialist resurse umane craluca2000@yahoo.com implicare in proiecte
RAU Petre matematician, informatician, director InfoRapArt SRL office@inforapart.ro implicare în proiecte, lobby
Gheorghiu Monica Business Professional, MBA grad monica.gheorghiu@gmail.com programe pentru gifted, incorporare nonprofit sister in US
Neacsu Doina Maria avocat stagiar neacsu_maria@yahoo.com orice sunt in stare
lascu Mircea profesor gil1993@zalau.astral.ro -
Lucaci Viorel inginer, masterand Project management U PM Tg. Mures alexander_2700@yahoo.fr colaborare pentru accesare programe de finantare, sprijin financiar modest
Guliciuc Viorel profesor, profesor universitar guliciuc@eed.usv.ro financiar, logistic, teoretic si oricum mai este nevoie
SOBIESCHI Petru inginer petru.sobiesky@carpatcargo.com
Gutsu Ludmila profesor mila1406@yahoo.com in masura posibilitatilor
Guliciuc Emilia profesor, profesor universitar eguliciuc@eed.usv.ro financiar, logistic, teoretic
CLENCIU Adriana student adriana_clenciu@yahoo.com
Mateita Vladutz elev vladuttzz@gmail.com web desing,promovare online..stuff like that...orice altceva...va vine in minte...poate reusesc sa v
DANALACHE Bogdan Alexandru CHUM - CENTRE DE RECHERCHE, UQAM CANADA bdan17@yahoo.com directa sau indirecta
Ivanus Cristian Inginer civanus@pcnet.ro activitati de voluntariat, sprijin material in limita posibilitatilor
Ghidu Ramona studenta ramona10_guidou@yahoo.fr
Milici Dan inginer, cadru didactic universitar dam@eed.usv.ro dezvoltarea unei filiale in nordul tarii (Suceava) si organizarea unor actiuni si activitati in conf
Ignat Aurora Adina asistent universitar drd. adinapsi@yahoo.com
Bogdea Ana psiholog anabogdea@yahoo.com
Brumbea Bogdan student brumbeab@yahoo.com
Barba Niculai inginer, sef lucrari barba_at_eed.usv.ro
Moldoveanu Simona Cristina inginer testare, masterand al masterului de Comert Electronic ASE
Ene Elena jurist-consilier de integrare ene_elena@yahoo.com
Irina Mihailescu Psiholog, doctorand Univ. "Al. I. Cuza", Iasi imihailescu@catv.embit.ro colaborari, proiecte
Petrescu Madalina referent madalina@ispe.ro activitate de voluntariat
virlan-blaj cerasela maria coordonator proiect celamihai@yahoo.com
Bugeac Nusa psiholog nusa.bugeac@gmail.com ca parinte al unui copil supradotat si ca profesionist
JIANU ELENA CATALINA profesor / psiholog cjianu2@yahoo.com
Abrudan Anisoara tehnician contabil abrudan1964@yahoo.com voluntariat
Dragusin Nicolae student Facultatea de Inginerie Mecanica (UPB) si Facultatea de Stiinte Politice (UB)
ONU Maria Elena profesor, director Centrul Regional pentru Tinerii Capabili de Performanta, regiunea Galati
DONCIU MARILENA Psiholog marlen_donciu@k.ro documentar
Filiche Elena Dana asistent social, master Psihologie, Relatii umane si comunicare elenafiliche11@yahoo.fr
Maier Viorel economist, ziarist maier_viorel@yahoo.com minim mediatizare
Cristina Ceuca profesor de matematica ceuca@yahoo.co.uk voluntariat
Liliana Anton logistica-constructii lilianant23@yahoo.com ajutor in proiecte, in organizarea evenimentelor, etc
Maria Dobos psiholog mariadobospsi@yahoo.com voluntariat
John Enache somer recomandari si relatii :)
Aghinitei Claudiu Student Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei Bucuresti claudiu_aghinitei@yahoo.com pot sa va ofer ajutor necalificat cateva ore pe saptamana
Laura Popa psiholog
laurra15@yahoo.com
Richiteanu Gina invatatoare gn1280@yahoo.com metode si procedee de lucru
Leonescu Gabriela-Carmen medic stomatolog carmen.leonescu@gmail.com implicare in masura timpului disponibil; financiar
Paraschiv Ana-Maria studenta anaparis7@yahoo.fr
CAZACU ELENA STUDENT PSIHOLOGIE
elenabear2003@yahoo.com
activitate de voluntariat
Suciu Mihaela profesor limba romana, grad I myhaela_suciu@yahoo.com Implicare in proiectele IRSCA, coordonarea creatilor literare ale copiilor
Stefan Georgiana-Elena studenta georginik19@yahoo.com voluntar
Gabriela Morusanu medic gmorusanu@yahoo.com constientizarea publica, incadrarea tinerilor in functii corespunzatoare in Romania,contributie materiala si voluntariat, aducere de fonduri din strainatate,alte actiuni necesare si stabilite cu echip
Popa Cornelia student cromy_ro@yaho.com voluntar
Mihaila Elena invatatoare lena_mihaila@yahoo.com Metode si procedee de lucru
Tudorache Monica studenta la facultatea de psihologie ad_mailro@yahoo.com voluntariat
Persunaru Andreea psiholog persunaru_andreea@yahoo.com traduceri engleza-romana, romana-engleza, lucru cu copiii in weekenduri,orice activitate ca se poate efectua in afara orelor de serviciu 9 a.m-5 p.m
Marian Sabo

profesor

marian_sabo@yahoo.com Sunt presedintele Asociatiei For Life din orasul Braila, asociatie care si-a propus ca scop promovarea si dezvoltarea vietii pe toate planurile si in toate aspectele ei, in conditiile schimbarilor psiho-sociale si economice intr-o maniera constructiva si responsabila. Putem si dorim sa fim implicati in desfasurarea programelor educative
nicoleta becheanu profesor fizica-Colegiul National "GH.M.Murgoci"Braila raggetbally@yahoo.co.uk profesor coordonator al Centrului Judetean de Excelenta
Marin Tatiana studenta, Facultatea de Comunicare si Relatii Publice "David Ogilvy", marketing assistant tatianamrn@yahoo.com
Angela Enescu profesor de matematica, director adjunct Colegiul Economic "A.D.Xenopol" angela_enescu@yahoo.com  voluntariat
Pop Ioana Maria psiholog pop_ioanamaria@yahoo.com elaborare si sustinere cursuri
berindei adriana profesor religie ortodoxa MENTOR, proiectul pentru inv. rural Harghita adiberindei34@yahoo.com
Popa Diana psiholog cristalcit@hotmail.com munca voluntara
Sorina Gherghel profesoara sorina_gherghel@yahoo.com proiecte si altele
ghita petrus jurnalist gihta_petrus@yahoo.com redactare si declaratii de presa, editare de texte
Arghir Silvia studenta alyore@gmail.com voluntariat
Erik Anderson Business Consulting erikanderson00@gmail.com teach a business course - am a peace corps volunteer in bucharest with several years of private sector experience
PIETRIS CATALINA ELEV directa si indirecta
Costin Cristina ar fi trebuit profesor de limbile franceza si engleza kostink@yahoo.com tot ce stiu este ca imi doresc acest lucru foarte mult!
BASYOUNY TAMER Accountant tam.egypt@gmail.com multicultural courses, fundraising, finding parteners, talent promotion, consulting and training
Popescu Nicoleta Profesor Matematica pnicolet@gmail.com in mod direct sau indirect la desfasurarea programelor educative
Miret Stefana eleva steffanny_4u la yahoo.com Va pot oferi ajutorul pentru a organiza diferite evenimente
Straut Mariana psihosociolog, director program cercetare psihosoc, Creative Media & Art Constanta straut.mariana la gmail.com cercetare privind asteptarile copiilor, parintilor si cadrelor didactice din tara din partea sistemului educational viitor
Mutiu Catalina studenta mutiucatalina la yahoo.com
Stefan Coroian Director programe ARC MEDIA stefan la mixfmcluj.ro Bun gasit, Promovare la Cluj, la Radio, initiativa Dumneavoastra. Succes si astept raspuns. Stefan Coroian Cluj

 Web Design - Mihai Dragan, Web Development - Stefan Nicula / freelance web specialist , Ilustratii - Devis Grebu, Hosting by MXhost